Lioton® 1000
Profilaktyka przeciwzakrzepowa w podróży

Zawsze zabieraj żel Lioton® 1000 w podróż. Jeśli cierpisz z powodu niewydolności żył powierzchownych, podróżowanie może nasilić dolegliwości. Związany z nim brak aktywności (długotrwałe siedzenie lub stanie) może prowadzić do zwiększenia ciśnienia krwi w żyłach nóg i nasilić objawy choroby. Dowiedz się, jak ulżyć swoim nogom podczas podróży.

Lioton® 1000

W podróżach

Podczas długich podróży samochodem, pociągiem czy samolotem Twoje nogi pozostają ściśnięte w niewielkiej przestrzeni. Może to prowadzić do problemów z przepływem krwi w żyłach i objawy związane z przewlekłą chorobą żylną mogą się nasilać. Im dłużej utrzymuje się taki stan, w tym wyższe ryzyko zakrzepicy żylnej nóg. Szczególnie narażone są osoby, u których już występują pajączki, żylaki czy regularnie pojawiające się uczucie ciężkich nóg po długotrwałym siedzeniu lub staniu. Jeżeli ból i obrzęki nóg często Ci dokuczają, skontaktuj się z lekarzem.

Żel Lioton® 1000 może pomóc złagodzić objawy chorób żył powierzchownych. Substancja czynna heparyna, ma działanie przeciwkrzepliwe, przez co usprawnia mikrokrążenie.

Lioton® 1000

Profilaktyka przeciwzakrzepowa

Zakrzepica to stan, w którym powstały zakrzep krwi blokuje światło naczynia. Pierwotnie rozwija się w żyłach kończyn dolnych. Tymi naczyniami krwionośnymi krew jest transportowana z nóg z powrotem do serca. Odbywa się to dzięki mechanizmowi trafnie nazywanemu pompą mięśniową, dzięki któremu mięśnie kurczą się i rozkurczają, kiedy się poruszamy - to wspomaga przepływ krwi do serca. Luźne ubrania, picie dużych ilości wody i odpowiednie ćwiczenia również mogą pomóc.

Pompa mięśniowa

Kiedy siedzimy lub leżymy i nie mamy odpowiedniej dawki ruchu, nasza pompa mięśniowa nie może działać. W konsekwencji krew z naszych żył znacznie wolniej płynie z powrotem do serca, a ryzyko zakrzepicy rośnie. Można temu przeciwdziałać, wdrażając odpowiednie ćwiczenia.

Czy jestem w grupie ryzyka?

Następujące czynniki znacząco zwiększają ryzyko powstania zakrzepu:

  • stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych,
  • operacje przebyte w ostatnim czasie,
  • podeszły wiek,
  • otyłość,
  • palenie tytoniu,
  • niewydolność serca,
  • przebyta wcześniej zakrzepica,
  • genetyczne predyspozycje do powstawania zakrzepów krwi,
  • nowotwór.

Zakrzepica kończyn dolnych - 5 najważniejszych wskazówek, jak jej zapobiegać

Pończochy wspierające
Pończochy wspierające -
Jeśli cierpisz z powodu chorób żył, stosowanie pończoch wspierających jest najlepszą metodą prewencji. Pończochy wywierają ucisk i usprawniają krążenie krwi w nogach. Przeciwdziałając ciśnieniu, wywieranemu we wnętrzu żyły, pomagają przepompować krew z powrotem do serca.
Ruch
Ruch -
Ćwiczenia to najskuteczniejsze lekarstwo na uczucie ciężkich nóg. Regularne zmiany pozycji ciała lub szybka przebieżka minimalizują ryzyko rozwoju zakrzepicy.
Ćwiczenia stóp i nóg
Ćwiczenia stóp i nóg -
Nawet w pozycji siedzącej możesz przeciwdziałać uczuciu ciężkich nóg i usprawnić przepływ krwi, wykonując stopami okrężne ruchy lub poruszając nimi jak podczas pływania. Nawet kilka minut ćwiczeń dziennie, wykonywanych w regularnych odstępach, poprawia samopoczucie.
Przyjmowanie odpowiednich ilości napojów bezalkoholowych
Przyjmowanie odpowiednich ilości napojów bezalkoholowych -
Regularne przyjmowanie płynów utrzymuje niską lepkość krwi. Unikaj alkoholu, ma właściwości odwadniające.
Luźne ubrania
Luźne ubrania -
Unikaj ciasnych i wąskich spodni i butów, które mogą zaburzać przepływ krwi w nogach.
Poprzedni Następny
© 2024 Berlin-Chemie AG Kontakt Nota prawna Zasady prywatności danych Referencje
Ładowanie...