Lioton - stosowanie żelu Lioton 1000

Lioton® 1000 z zaawansowaną technologicznie formułą żelową a także sprawdzoną substancją czynną – heparyną, jest wynikiem połączenia specjalistycznej wiedzy farmaceutycznej i osiągnięć badań i rozwoju.
Powodem, dla którego żel Lioton® 1000 zyskał tak dużą popularność wśród użytkowników, jest nie tylko jego skuteczność, ale również wygoda stosowania!

 

Stosowanie

Lioton® 1000 przeznaczony jest do stosowania na skórę.
Lek należy stosować od 1 do 3 razy na dobę nakładając 3-10 cm żelu na powierzchnię skóry i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia żelu.

„Żel nie brudzi i nie pozostawia tłustych plam, dzięki czemu można go wygodnie używać nawet w pracy lub podczas podróży.”

Kiedy nie stosować

Leku Lioton® 1000 nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na heparynę lub którykolwiek ze składników leku.
Z uwagi na brak badań klinicznych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u dzieci poniżej 12 lat, leku Lioton® 1000 nie należy stosować w tej grupie wiekowej.

Gdzie nie stosować

Nie należy stosować żelu Lioton® 1000 na krwawiące lub otwarte rany, błony śluzowe lub obszary zakażone. Nie stosować wokół oczu, nosa, ust.

Ciąża i karmienie piersią

W czasie ciąży i karmienia piersią problemy z krążeniem mogą pojawiać się częściej lub występować z większym nasileniem. Z uwagi na brak wystarczających wyników badań dotyczących stosowania produktu leczniczego podczas ciąży lub w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

 

Aby uzyskać więcej informacji o stsoowaniu żelu Lioton 1000 zapoznaj się z ulotką dla pacjenta.

 

Postaw na aktywność

Naturą człowieka jest bycie aktywnym przez cały dzień. Jednakże nie zawsze obecny styl życia i rodzaj pracy na to pozwalają.

Brak ruchu, częste i długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej lub stojącej prowadzą do zaburzeń krążenia krwi. Dodatkowo, czynniki takie jak nadwaga lub palenie papierosów, również negatywnie wpływają na elastyczność tkanek, szczególnie u kobiet.

Aby zapobiec chorobom żył warto uprawiać sport i prowadzić zdrowy styl życia.

Ciężkie i obolałe nogi?

Wiele osób z niewydolnością żył powierzchownych narzeka na ciężkie, opuchnięte, a nawet obolałe nogi, szczególnie po długim okresie siedzenia lub stania.

Zacznij działać natychmiast!

Żel Lioton® 1000 przynosi uczucie chłodzenia bezpośrednio po aplikacji, a zawarta w nim heparyna poprawia mikrokrążenie skóry.

Łatwy w stosowaniu

Lek należy stosować od 1 do 3 razy na dobę nakładając 3-10 cm żelu na powierzchnię skóry i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia żelu.

Dokładnie na miejsce występowania dolegliwości!

Nieplamiący żel łatwo przenika przez skórę, zmniejsza dolegliwości i przynosi natychmiastowe uczucie ulgi i przyjemnego chłodzenia.

Responsive Menu Clicked Image