Lioton - częste pytania, FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeżeli masz dalsze wątpliwości poradź się /zapytaj lekarza lub farmaceuty.

 

Czy mogę stosować żel Lioton® 1000 w czasie ciąży i karmienia piersią?

Wiadomo, że w czasie ciąży i karmienia piersią mogą pojawić się problemy z krążeniem lub ich objawy mogą nasilić się.
Brak jest wystarczających badań dotyczących stosowania leku podczas ciąży lub w okresie karmienia piersią. Dlatego też przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

 

Czy żel Lioton® 1000 jest bezpieczny?

Żel Lioton® 1000 charakteryzuje się bardzo niskim ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, gdyż jest on stosowany miejscowo dokładnie tam, gdzie występują dolegliwości.
W odróżnieniu od leków przyjmowanych doustnie, ryzyko działań niepożądanych ogólnoustrojowych jest bardzo niskie. Leku Lioton® 1000 nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

 

Jak rozpoznać słabe żyły (niewydolność żylną)?

Spuchnięte nogi mogą być pierwszą oznaką choroby żylnej, zanim nawet pojawią się żylaki lub inne widoczne oznaki. Kłucie, mrowienie i swędzenie nóg może wskazywać na początek choroby żył powierzchownych lub istniejącą niewydolność żylną.
Jeżeli każdego wieczoru obserwujemy, że nasze nogi są spuchnięte niezależnie od tego, co robiliśmy w ciągu dnia, lub jeżeli po długiej podróży mamy spuchnięte kostki, oznacza to, że nasze żyły mogą być osłabione i że najwyższy czas zacząć działać.
W zdiagnozowaniu problemu lub choroby może pomóc nam lekarz.

 

Czy można opóźnić proces rozwoju niewydolności żylnej?

Rozwój niewydolności żylnej rozpoczyna się, gdy objawy w postaci ciężkich, opuchniętych i bolących nóg pojawiają się regularnie. Krew, która zgromadziła się w nogach stwarza zbyt wysokie ciśnienie w żyłach i otaczających tkankach, zaburzając mikrokrążenie i drenaż limfatyczny, dlatego pojawiają się obrzęki.
Aby temu przeciwdziałać i opóźnić rozwój niewydolności żylnej, zaleca się rozpoczęcie leczenia już we wczesnych stadiach choroby. W sytuacji kiedy zmuszeni jesteśmy do długiego przebywania w pozycji stojącej lub chodzenia, zaleca się stosowanie sprawdzonych metod wspomagających pracę żył takich jak regularne ćwiczenia czy noszenie pończoch uciskowych.
Dodatkowo, aby zmniejszyć dokuczliwość objawów związanych z niewydolnością żył powierzchownych warto zastosować również żel Lioton® 1000.
Im wcześniej podejmiemy działania, tym lepiej.

 

Zauważyłam, że na łydce mam maleńkie niebieskawe naczynka krwionośne. Co mogę z tym zrobić?

Tak zwane „pajączki” to zdrowe, czerwone lub niebieskie naczynia włosowate, które po prostu znajdują się bardzo blisko powierzchni skóry.
W większości przypadków jest to raczej problem kosmetyczny niż medyczny. Wszystkie środki stymulujące mikrokrążenie naczyń włosowatych, takie jak regularne ćwiczenia mięśni nóg, uprawianie sportów, utrzymywanie odpowiedniej wagi ciała czy stosowanie np. żelu Lioton® 1000, mogą poprawić sytuację i ograniczyć powstawanie kolejnych „pajączków”.
Bardzo widoczne naczynia krwionośne można usunąć chirurgicznie w ramach zabiegu zwanego skleroterapią lub przy użyciu lasera.

 

Czy można mieć żylaki w wieku 21 lat?

Ponieważ niektóre osoby mogą mieć genetyczne predyspozycje do powstawania żylaków, nawet młodzi ludzie (głównie kobiety) mogą cierpieć z powodu opuchniętych i bolesnych nóg. Zazwyczaj choroba ta rozwija się etapami przez pewien czas.
W zaawansowanych stadiach lekarz – flebolog (specjalista od problemów żylnych) może na podstawie wyników badań rozważyć różne formy terapii (np. przeprowadzenie operacji).

 

Co pomaga zmniejszyć objawy niewydolności żył powierzchownych?

Produkty takie jak żel Lioton® 1000 mogą przynieść ulgę i uczucie lekkości spuchniętym, ciężkim nogom.
Przyjemne uczucie chłodzenia bezpośrednio po aplikacji połączone z wmasowywaniem żelu dodatkowo łagodzi napięcie i zmniejsza obrzęki.
Heparyna, zawarta w żelu Lioton® 1000, pomaga z kolei poprawić mikrokrążenie, działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęk nóg.

Jeżeli każdego dnia dużo siedzimy lub stoimy, należy rozważyć noszenie uciskowych rajstop, które pomagają mięśniom i żyłom przepompować krew z powrotem do serca.
Lekarz może nam pomóc w wyborze najlepszego leczenia oraz dobrania najlepszego rodzaju rajstop uciskowych.

Czy masz jakieś pytania?

Jeżeli masz jakieś pytania na temat żelu Lioton® 1000 i sposobu jego stosowania, skontaktuj się z nami!

 

Responsive Menu Clicked Image